Indywidualny czy grupowy- jaki kurs wybrać?

Podjąłeś decyzję, że chcesz rozpocząć lub kontynuować naukę języka obcego? Super! Teraz zapewne zastanawiasz się, czy powinieneś zdecydować się na lekcje indywidualne czy zajęcia w grupie. W naszym artykule przedstawimy Ci zalety i wady obu rozwiązań.

audyt

Kurs indywidualny- dlaczego warto?

Jedną z największych zalet kursów indywidualnych jest dostosowanie programu oraz tempa nauczania do Twoich potrzeb. Bardzo często kursanci, którzy zapisują się na nasze kursy, mają bardzo dobrze opanowane pewne zagadnienia, a inne wymagają więcej uwagi. Na indywidualnym kursie dostosujemy program w taki sposób, abyś nie musiał po raz setny powtarzać zagadnień, które bardzo dobrze znasz. Dodatkowo każdy z nas przyswaja wiedzę we własnym tempie. Wybierając kurs indywidualny nie musisz martwić się, że nie nadążysz za grupą.

Kolejnym atutem indywidualnych zajęć jest możliwość dopytania lektora i rozwiania wszelkich wątpliwości. Zdarzyło Ci się w szkole, że pomimo tego, że nie rozumiałeś jakiegoś zagadnienie, nie poprosiłeś nauczyciela o wytłumaczenie? Wiele osób wstydzi się przyznać w grupie, że coś sprawia im trudność. Na zajęciach indywidualnych jesteś tylko Ty i lektor! Bez obaw możesz wyjaśnić wszelkie trudności.

Uwaga lektora na zajęciach one-to-one jest w pełni skupiona na Tobie! Dzięki temu lektor widzi, jakim zagadnieniom należy poświęcić więcej czasu oraz dostosowuje metody nauczania w taki sposób, abyś jak najszybciej osiągnął postawiony sobie cel. Daje to możliwość bardzo skutecznego wyeliminowania błędów językowych i poczucie satysfakcji z osiąganych postępów.

Równie ważną kwestią jest możliwość elastycznego umawiania zajęć lub zmiany terminu zajęć. Wpadło Ci dodatkowe spotkanie w pracy lub masz wizytę u lekarza? Na kursie indywidualnym masz możliwość zmiany godziny swoich zajęć z odpowiednim wyprzedzeniem. Opcja elastycznego umawiania zajęć jest szczególna ważna dla osób, które mają nieregularne godziny pracy.

Kurs indywidualny- czy aby dla wszystkich?

Pomimo tego, że kursy indywidualne niezaprzeczalnie mają wiele zalet, nie wszyscy kursanci będą z nich w pełni zadowoleni.

Jeśli cenisz sobie interakcję z większą grupą osób, lekcje indywidualne mogą wydawać się Tobie monotonne oraz za mało stymulujące. Niektórzy mogą również czuć się „przytłoczeni” potrzebą ciągłego mówienia. Ale czy chęć poprawienia zdolności komunikacyjnych oraz płynności nie jest głównym powodem zapisu na kurs językowy? 🙂

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł i chciałbyś zapisać się na zajęcia indywidualne w szkole PLS, skontaktuj się z nami: kontakt@pls.edu.pl. Dobierzemy zajęcia językowe odpowiadające Twoim potrzebom! 🙂

12/09/2021
top
© Professional Language Services.